School strike 4 climate

Riječki srednjoškolci i studenti izašli su na ulice i podržali “School strike 4 climate”. School strike for climate, jos poznatiji kao Fridays for Future, Youth for Climate ili Youth stike 4 climate je internacionalni pokret studenata i učenika koji svojim demonstracijama zahtijevaju promjene kako bi se spriječilo daljnje globalno zatopljenje. Spontani prosvjed počeo je na Jelačiću i krenuo prema Jandranskom trgu. Novi prosvjed najavljen je za petak 22.3 u 12 sati.

Povodom Međunarodnog dana frankofonije, Francuska alijansa Rijeka tradicionalno organizira sedamnaeste po redu “Dane frankofonije u Rijeci” koji će se ove godine održati tokom

dva tjedna, i to od 18. do 30. ožujka.“Dani frankofonije” se na sličan način obilježavaju i u drugim gradovima u Hrvatskoj gdje djeluju francuski kulturni centri.

U nedjelju, u zelenoj će boji zasvijetliti Trsatska gradina i dizalice na Molo longu, čime će se Rijeka uključiti u proslavu irskog nacionalnog dana, Dana sv. Patrika, u sklopu inicijative Tourism

Irelanda “Global Greening” .Veleposlanstvo Irske u Hrvatskoj u suradnji s hrvatskim gradovima ponovno će sudjelovati u godišnjoj inicijativi Tourism Irelanda “Global Greening” čime će se

proslaviti Dan sv. Patrika, koji se obilježava 17. ožujka.

Gradsko društvo Crvenog križa Rijeka u suradnji s Aktivom darivatelja krvi Srdoči organizira akciju darivanja krvi u subotu od 9 do 13 sati u prostoru OŠ Srdoči.

Više o ovim temama poslušajte u večerašnjem izdanju Sove info: