Državne stipendije

Objavljene su rang liste za dodjelu državnih stipendija. Svi studenti koji su ostvarili pravo na primanje stipendije moraju u roku od 7 dana na web stranicama Ministarstva znanosti i obrazovanja prihvatiti uvjete stipendiranja i upisati broj žiro računa. Dodjeljeno je ukupno 10 tisuća stipendija u 4 kategorije.

U Step Ri-u na Kampusu održana je završnica case study natjecanja Realizator. Studenti su u timovima unutar 3 minute predstavljali svoja rješenja za poslovne slučajeve 6 tvrtki i institucija. Pobjednicima će biti uručene novčane nagrade, a proglašenje je 14. Prosinca.

Odlukom rektorice Snježane Prijić Samaržije nakon provedenog natječaja i prijedloga Povjerenstva za odabir najuspješnijeg studenta s invaliditetom Sveučilišta u Rijeci, ove su godine, zbog zapaženog akademskog uspjeha te aktivističkog i znanstvenog angažmana iznimno odabrana dva najuspješnija studenta s invaliditetom: Tino Vodanović i Mladen Bošnjak, studenti Filozofskog fakulteta u Rijeci.