45 godina dentalne medicine

Studij dentalne medicine Medicinskog fakulteta u Rijeci obilježava 45. godišnjicu djelovanja, a tim povodom održana je danas Svečana akademija. Studij je s radom započeo 1973. godine, do sada je diplomiralo 1206 studenata.

Na Rektoratu Sveučilišta u Rijeci predstavljeni su rezultati Erasmus plus projekta pod nazivom “Modernizacija visokih učilišta putem unaprjeđenja funkcije upravljanja ljudskim potencijalima”.

U Galeriji SKC otvorena je izložba pod nazivom “Manifest – reprogramiranje granica umjetnosti”. Ova izložba autorice Nicol Načinović, studentice likovne pedagogije Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci, istražuje društvo i svijet koji nas okružuje referirajući se pritom na djelo “Vrli novi svijet” Aldousa Huxleya koristeći umjetnost kao pištolj s metkom.

Gradsko društvo Crvenog križa Rijeka u suradnji s Jadran – galenskim laboratorijem organizira akciju darivanja krvi koja će se održati u prostoru JGL-a na Svilnom bb od 9 do 13 sati.

Više o ovim temama poslušajte u večerašnjem izdanju Sove info: