Mentalno zdravlje studenata

Ovog utorka istražili smo malo drugačiji studentski problem. U ovom izdanju Studomatike pričat ćemo o mentalnom zdravlju u ovom slučaju mentalnom zdravlju studenata. Znamo pod kolikim pritiskom i stresom studenti danas žive i saznali kakvo je stanje s riječkim studentima.

Prema definiciji Svjetske zdravstvene organizacije, mentalno zdravlje je stanje dobrobiti u kojem pojedinac ostvaruje svoje potencijale, može se nositi s normalnim životnim stresom, može raditi produktivno i plodno te je sposoban pridonositi zajednici. Također, duševno zdravlje dio općeg zdravlja, a ne samo odsutnost bolesti.

U emisiji smo razgovarali s Ines Jakovčić, psihologinjom koja već 13 godina radi u Psihološkom savjetovalištu Sveučilišnog savjetovališnog centra Sveučilišta u Rijeci, kako bi saznali što je to zapravo Psihološko savjetovalište, te kako nam, kao studentima, oni mogu pomoći.