Zero-waste

Članovi ESN-a Rijeka pokrenuli su zero-waste kampanju kako bi potaknuli razmišljanje o zagađenosti okoliša i prekomjernom korištenju plastike u današnjem svijetu. Kampanja je započela 1. studenog 2019. godine objavljivanjem video najave na službenoj Facebook stranici ESN-a Rijeka, a traje tijekom cijelog mjeseca.

Kampanja predstavlja poruku upućenu svima, kako lokalnim i stranim studentima, tako i sugrađanima, prijateljima i obiteljima. Svojom inicijativom žele usmjeriti pozornost na načine kojima se odnosimo prema vlastitoj planeti te potaknuti na promjenu.

Inicijalna ideja krenula je iz jednog od šest glavnih područja djelovanja ESN-a, a to su: Culture, Education & Youth, Health & Well-being, Skills & Employability, Social Inclusion te Environmental Sustainability.