Double fun: KosaRi i 3.susret poslovnih žena

Ovo izdanje Laganini Bauštelice podijelili smo u dva dijela:

U prvom dijelu, uspješne žene poduzetnice, panelistice 3. susreta poslovnih žena „Žene kreiraju razvoj industrije“, pitali smo koji je njihov savjet studenticama koje imaju želju okusiti se u svijetu poduzetništva. Svoje korisne savjete dale su Tajana Kesić Šapić (HGK), Ivana Kovač (Kapko d.o.o.), Jasminka Korotaj (Odjeća d.o.o.), Linda Sciucca (Industrijska zona Bakar d.o.o.), Biljana Cerin (Ostendo Consulting d.o.o.) i Blaženka Datković (Metalac d.o.o.).

U drugom dijelu razgovarali smo sa Sarom Varljen, osnivačicom projekta KosaRi. Cilj projekta je prikupljanje kose i izrada perika za djecu oboljelu od autoimunih i onkoloških bolesti.

#kosari
Photo: Nel Pavletic/PIXSELL

Uslijed ovih, vrlo često teških oboljenja, zapostavljaju se psihološki aspekti koje bolest indirektno stvara. Dijagnoza takvih bolesti stresna je sama po sebi, dok gubitak kose situaciju samo pogoršava, osobito kod djece. Strah od neprihvaćanja, poljuljano samopouzdanje i stigmatizacija samo su neke od posljedica koje Sara i njen partner Tin Vučković nastoje ublažiti poklanjajući perike oboljelima.

Kako je ovaj hvalevrijedan projekt nastao, što su sve do sada postigli i što planiraju u skoroj budućnosti, poslušajte u intervjuu: