Prva studentska radio drama “Cabaret Valeska”

U programu Radio Sove emitirana je prva studentska radio drama “Cabaret Valeska” – radio monodrama koju su zajedno pripremile studentice Nika Ivančić i Ana Maria Štefanac, a tonski realizirala Matija Zanoškar. Rad je nastao po uzoru na završni rad Nike Ivančić preddiplomskog studija Glume i mediji Akademije primijenjenih umjetnosti u Rijeci, a u režiji Edvina Liverića

Valeska Gert bila je začetnica performansa, glumica i plesačica koja je nepravedno bačena u zaborav. U “Cabaret Valeski” pratimo priču stare i pomalo neuračunljive umjetnice koja nam priča crtice iz svog života vraćajući se na pokoji performans, ulogu ili pjesmu iz doba svog stvaralačkog vrha.

Emisja je premijerno emitirana 5. ožujka u programu Radio Sove u izvođenju Nike Ivančić.