Stipendije HNBa

Hrvatska narodna banka objavila je natječaj za dodjelu stipendija studentima preddiplomskih i diplomskih studija iz polja informatike, ekonomije i matematike. Na taj način pruža potporu budućim mladim stručnjacima određenog profila potrebnog za rad u Banci

Visina je stipendije 3000 kn mjesečno, a dodjeljuje ih se sveukupno deset i to:

• četiri iz polja ekonomije
  • četiri iz polja informatike
  • dvije iz polja matematike

Krajnji je rok za prijave ponedjeljak, 25.veljače 2019. godine. Više o natječaju možete pročitati na web stranici HNBa.

U dvorani Zajednice Talijana u Rijeci u ponedjeljak održat će se otvorenje Rijeke psihologije. Rijeka psihologije provodi se po osmi put, u organizaciji Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, Centra za primijenjenu psihologiju Filozofskog fakulteta u Rijeci te Sveučilišnog savjetovališnog centra u Rijeci. Manifestacija će se održati od 18. do 24. veljače u Rijeci i okolici.

U ponedjeljak u Rektoratu Sveučilišta u Rijeci biti će potpisan Memorandum o suradnji. Memorandum se odnosi na funkcije pametnih naselja u skladu s koncepcijom pametnih gradova (eng. Smart Cities).

Više o ovim temama poslušajte u večerašnjem izdanju Sove info: