STIFF i “Samo preko njega mrtvog”

STIFF, odnosno Student Inertnational Film Festival  događaj je koji donosi najbolje od studenskih produkcija iz cijeloga svijeta. Ovaj riječki festival slavi peti rođendan ove godine, a započinje u četvrtak 18.listopada i traje sve do 21.listopada.  Specifičnost ovog festivala je to što su svi filmovi kratkometražni, a prijaviti se mogu svi studenti s raznih fakulteta, kao i debitanti. Sve projekcije i popratni sadržaji odvijat će se u Art kinu.

U HKD-u je u subotu publika mogla uživati u predstavi “ Samo preko njega mrtvog” – triler komediji s elementima satire. Autori ovog projekta, premjerno predstavljenog 6. Listopada u zagrebačkoj Ludoj kući, su Rene Bitorajac i Jan Kerekeš. Sigurno se pitate o kakvoj je to kući riječ? Naime, glumci Rene Bitorajac i Branko Đurić Đuka osvovali su jedinstveni teatar u Zagrebu koji nudi kulturne sadržaje za publiku različitih generacija uz mnoga gostovanja. Po reakcijama publike i krcatoj dvorani, ne sumnjamo kako je ovaj mladi produkt poznatog dvojca već sada veliki hit.

Cijelu emisiju poslušajte na linku: