Germanisti na Sovi

Kao studenti, kada smo u fakultetskim klupama, navikli smo da nam profesori predaju suhoparno gradivo na koje se dosađujemo i trudimo ostati prisebni i budni. Na Odjelu za Germanistiku Sveučilišta u Rijeci, u okviru kolegija Lektorske vježbe odlučili su uvesti zanimljiv grupni rad čiji će rezultat na kraju semestra biti radijska emisija u trajanju od 30 minuta na zadanu temu.

S obzirom da mi na Radio Sovi imamo mnogo radijskog iskustva, odlučili smo pomoći kolegama i prenijeti naše znanje i tehnike koje koristimo. Održali smo četiri radionice, a neke od studenata ugostili smo i u eteru. Gostovali su Dalen Belić, Helena Valjak, Ana Šuran, Ines Ivančić i Doris Žeger, a što misle o njemačkom, Puli, kratkim pričama, glumi, iseljavanju i turistima saznajte u razgovoru: