“Sveučilište mora bolje!”

“Sveučilište mora bolje!” – naziv je prosvjeda koji se održao povodom sutrašnjeg izbora rektora na Sveučilištu u Zagrebu. Tristo studenata i djelatnika sa svih sastavnica Sveučilišta, okupilo se ispred zgrade Rektorata u Zagrebu kako bi izrazili svoje negodovanje mogućnošću reizbora sadašnjeg rektora Damira Borasa za novo mandatno razdoblje od 4 godine. Podsjećamo, sutrašnji izbor za rektora održat će se između dva kandidata- trenutnog rektora Borasa i profesora Damira Bakića s PMF-a, dok će novog rektora natpolovičnom većinom izabrati Senat Sveučilišta u Zagrebu. Mandat rektora Borasa poznat je po mnogobrojnim aferama, te je po mišljenju brojnih, time narušen ugled Sveučilišta u Zagrebu. Sutrašnja odluka biti će poznata u popodnevnim satima, a o njoj ovisi daljnji razvoj Sveučilišta.