(Zvjezdani) ratovi u Palachu

U Palachu su se okupili obožavatelji popularne ZF franšize „Zvjezdani ratovi” na prvom Star Wars partyju u Rijeci. Riječki su posjetitelji imali priliku doživjeti svemirsku atmosferu (koje nema u svemiru – ha ha!) i uživati u projekciji filmova, uređenom prostoru te soundtracku, a osim navedenog, i nagradnim igrama te radionicama za djecu.

Za organizaciju su se pobrinuli zaljubljenici u znanstvenu fantastiku, udruge Kulturni Front i 3. Zmaj u suradnji s udrugom RiRock. Te su udruge zaslužne i za Liburnicon i Rikon, a u planu imaju i Marvel party, DC party, Pirate Party, GOT Party, D&D party i mnoge druge. Za djecu su organizirane i radionice na kojima su mogli naučiti izrađivati od papira letjelice i lutkice za prste. Mladi su padawani uživali, a priključili su im se i njihovi roditelji. Više o atmosferi s partyja, kao i dojmove organizatora i volontera, poslušajte u nastavku: