The Greatest Showman (2017)

2017. godinu “otvorio”  je mjuzikl “La La Land”, a “zatvorio” mjuzikl “The Greatest Showman”.

U ovom vizualnom i glazbenom spektaklu, Hugh Jackman tumači lik vrhunskog biznismena i showmana P.T. Barnuma, koji je bio poznat po predstavi „The Barnum and Bailey Greatest Show on Earth“.

Priča govori o P.T. Barnumu, vizionaru koji je živio u 19. stoljeću, političaru, showmanu i biznismenu koji je praktički iz ničega osnovao cirkus nazvan Barnum and Bailey Circus, a koji je ostao zapamćen kao najveći spektakl koji je osvojio publiku diljem svijeta.

Film paralelno prati ljubavna priča dvoje glavnih glumaca – Hugh Jackmana i Michelle Williams, koja dokazuje da ljubav ne poznaje granice.

U filmu glume: Hugh Jackman, Michelle Williams, Zendaya, Keala Settle, Zac Efron, Sam Humphrey i mnogi drugi..

Za glazbu i stihove zaslužni su Benj Pasek i Justin Paul, dvojac koji je napisao i glazbu za film “La La Land”.

Ako ste znatiželjni, kliknite na link i poslušajte koje smo to pjesme odabrali samo za vas:

Emisiju “Filmski puls”, koju uređuje Matija Zanoškar, slušajte četvrtkom u 00:30!