Brodogradilište  MEYER WERFT novi partner Tehničkog fakulteta

Još jedan u nizu sporazuma na Tehničkom fakultetu je potpisan 21. studenog između Tehničkog fakulteta Sveučilišta u Rijeci i brodogradilišta  MEYER WERFT GmbH & Co. KG iz Papenburga u Njemačkoj. MEYER WERFT, jedno od najvećih njemačkih brodogradilišta, osnovano je davne 1795. godine, a danas zapošljava više od 3000 radnika i može se pohvaliti najvećim natkrivenim suhim dokom na svijetu. Zahvaljujući ovakvoj tehnologiji gradnje Brodogradilište svake godine može proizvesti čak 3 luksuzna kruzera za naručitelje diljem svijeta.

Riječka tvrtka TSI d.o.o. dio je grupe tvrtki MEYER WERFT, a sastoji se od iskusnog tima koji broji 64 inženjera brodogradnje i inženjera brodostrojarstva. Cilj dosadašnjeg partnerstva Tehničkog fakulteta s tvrtkom TSI d.o.o., kao i budućeg partnerstva s njemačkim brodogradilištem MEYER WERFT je rad na zajedničkim projektima, a pogotovo ulaganje u nove generacije inženjera koji će kroz svoj studij u pozitivnom i poticajnom okruženju, kroz direktan doticaj s modernim i inovativnim načinima proizvodnje, steći prakse i znanja koja će im pomoći u njihovom daljnjem rastu u poslovnom svijetu.

Poslušajte što nam je ispričala Jasna Prpić Oršić, dekanica Tehničkog fakulteta