Ljudi na Marsu 2024. godine

Bude li sve išlo po planu,  ljudi će 2024. godine početi osvajati Mars. Multimilijarder i inovatora Elon Musk planira 2022 na Mars poslati dva teretna broda koji bi ondje položili uređaje za energetsko napajanje i održavanje života, a dvije godine kasnije stigli bi prvi ljudi u raketi koja bi na Mars mogla ponijeti 120 doseljenika.

Znanstvenici koji su slušali Muska komentirali su da je Muskov plan ambiciozan, ali izvediv. “Znanost koja stoji iza projekta je realna. Ono što je stvari kod nas činilo nerealnima bila je politika, odnosno nedostatak volje da se investira u svemir”, kazao je profesor Charley Lineweaver s Australskog nacionalnog sveučilišta.

Koji su najvrijednije kompanije na svijetu te kakva je povezanost novorođenčadi i Formule 1 poslušajte u emisiji Tehno Guru.